autobus
Reklama

Reklama na autobusach jako skuteczna metoda promocji

W dzisiejszych czasach, naznaczonych dynamiczną sytuacją rynkową, niezwykle ważna jest odpowiednia reklama, która może zadecydować o sukcesie bądź porażce naszego projektu. Do wyboru jest wiele metod promocji pomagających zwiększyć widoczność danego przedsięwzięcia.

Najpopularniejsze to ulotki, billboardy i reklamy w telewizji. W przypadku ulotek jesteśmy jednak narażeni na dodatkowe koszty związane z zatrudnieniem osób dystrybuujących. Billboardy na budynkach pozostają często niezauważone przez zabieganych mieszkańców miast, a reklama w telewizji wiąże się z astronomicznymi pieniędzmi. Warto więc zwrócić uwagę na niedoceniany, choć wysoce efektywny sposób promocji, którym jest reklama w autobusach. 

Dlaczego warto?

Reklama na autobusach jest idealnym sposobem promocji, który omija opisane wyżej problemy związane z innymi metodami. Choć reklama wiąże się z dodatkowym nakładem finansowym, to promocja w pojazdach komunikacji jest dla reklamodawców o wiele bardziej przystępna niż np. reklama telewizyjna. Punktem, którego nie wolno pominąć w przypadku wyboru odpowiedniego środka reklamowego jest zasięg i czas ekspozycji na daną reklamę. Reklama w autobusach w dużych aglomeracjach gwarantuje, że zostanie ona zauważona przez gigantyczną liczbę ludzi, którzy w rotacji przemieszczają się codziennie komunikacją. Podróż autobusem wiąże się też z większą możliwością skupienia się na otaczającej nas przestrzeni, niż w przypadku, gdybyśmy kierowali samochodem. Długa droga autobusem gwarantuje nam więc, że potencjalny odbiorca reklamy zwróci na nią uwagę kilka razy i dokładanie zapozna się z jej treścią. 

Jedna reklama — wiele opcji

Decydując się na reklamę na autobusach należy pamiętać o wybraniu odpowiedniej firmy, która wykona zlecenie. W grę wchodzi doświadczenie wykonawcy oraz możliwe metody reklamowe, które powinny cechować się wysoką jakością oraz różnorodnością wraz z przywiązaniem wagi do detalu. W Autobox dostępnych jest kilka metod reklamowania w autobusie gwarantujących dużą widoczność i skuteczność promocji. Reklama można znaleźć się wewnątrz pojazdu w postaci foliowej kieszeni A3 mocowanej przy użyciu dwóch zawieszek. Inną opcją jest oklejanie ścian autobusów z zewnątrz wraz ze ścianami tylnymi. Reklama zostanie wykonana w jak najestetyczniejszym stylu, ale będzie też przyciągać uwagę, dzięki czemu może zostać dostrzeżona i chętnie czytana w ciągu jednego dnia przez nawet 4 miliony osób. 

Odbiorcy

Komunikacją miejską przemieszczają się codziennie bardzo duże grupy ludzi, budujące metropolie, a także mniejsze aglomeracje. W miastach występuje tendencja wzrostowa, jeśli chodzi o ludzi w korzystnej sytuacji finansowej, porzucających podróżowanie samochodem na rzecz przyjaźniejszej środowisku komunikacji miejskiej. Taka sytuacja gwarantuje, że reklama dotrze do ludzi reprezentujących wiele grup społecznych, co zwiększy z kolei szanse jej powodzenia. Zasięg może zostać też zwiększony, jeśli zdecydujemy się na reklamowanie naszego przedsięwzięcia w kilku miastach. Poza wielkimi miastami takimi jak Warszawa czy Poznań, na reklamy na autobusach decydują się mniejsze miasta np. Bydgoszcz czy Olsztyn. Lokacje takie jak właśnie Bydgoszcz i Olsztyn, w których znaczna część użytkowników komunikacji porusza się autobusem, będą idealnym wyborem w procesie planowania przestrzennego zasięgu danej reklamy. Z tego powodu reklamie w autobusach zaufały tysiące klientów. 

Możliwość komentowania Reklama na autobusach jako skuteczna metoda promocji została wyłączona